Herre 2 1.division

Opstart: 20. august 2020

Klubbens old-boys hold vil nogle nok mene, men ikke desto mindre har holdet, som består mest af tidligere H1 spillere, spillet holdet fra Serie 1 hele vejen op til 1.division, som er der hvor holdet husere i denne sæson.

Holdet er rutineret og der bliver kun trænet en gang om ugen, så det bliver spændende at se hvordan holdet vil klare sig i danmarks næst bedste række.

Torsdag
20:00 - 22:00
Sundbyhal 2
Kampe
søndag d. 4. okt
Team Køge vs Herre 2
Turneringskamp
Asgård skole - 16:00
0-3 11-25, 23-25, 18-25
lørdag d. 10. okt
DTU Volley vs Herre 2
Turneringskamp
Engelsborghallen - 16:30
2-3 25-21, 19-25, 18-25, 25-19, 5-15
søndag d. 18. okt
Herre 2 vs Hvidovre VK
Pokalkamp
Sundbyhal 2 - 12:00
3-2 25-21, 22-25, 25-23, 22-25, 15-13
søndag d. 25. okt
Herre 2 vs Frederiksberg Volley
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 10:00
1-3 23-25, 25-20, 20-25, 21-25
torsdag d. 19. nov
Herre 2 vs Gentofte Volley
Pokalkamp
Sundbyhal 2 - 19:00
1-3 25-22, 13-25, 20-25, 15-25
søndag d. 7. mar
Herre 2 vs RS Rødovre/Ishøj
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 12:00
søndag d. 14. mar
Herre 2 vs Grøndal EV Wildcard
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 12:00
torsdag d. 18. mar
Herre 2 vs VLI
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 19:00
søndag d. 21. mar
Herre 2 vs Lyngby-Gladsaxe Volley
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 12:00
lørdag d. 27. mar
KV 61 vs Herre 2
Turneringskamp
Idrætshuset - 16:00
søndag d. 11. apr
Gentofte Volley.2 vs Herre 2
Turneringskamp
Kildeskovshal 1 - 12:00
søndag d. 18. apr
Hvidovre VK.2 vs Herre 2
Turneringskamp
Frihedens Idrætscenter - 12:00
søndag d. 25. apr
Farum-Holte vs Herre 2
Turneringskamp
Ny Holtehal - 16:00
torsdag d. 6. maj
Herre 2 vs Farum-Holte
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 18:00
fredag d. 7. maj
Herre 2 vs Gentofte Volley.2
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 18:00
lørdag d. 8. maj
RS Rødovre/Ishøj vs Herre 2
Turneringskamp
Ishøj Idrætscenter - 20:00
søndag d. 9. maj
Grøndal EV Wildcard vs Herre 2
Turneringskamp
Hillerødgades Sportssal - 10:00
mandag d. 10. maj
Lyngby-Gladsaxe Volley vs Herre 2
Turneringskamp
Engelsborghallen - 09:00
tirsdag d. 11. maj
Herre 2 vs KV 61
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 12:00
onsdag d. 12. maj
Herre 2 vs Team Køge
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 14:00
torsdag d. 13. maj
VLI vs Herre 2
Turneringskamp
Kedelhallen - 18:45
fredag d. 14. maj
Frederiksberg Volley vs Herre 2
Turneringskamp
Bülowsvejhallen - 14:00
lørdag d. 15. maj
Herre 2 vs DTU Volley
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 20:00
søndag d. 16. maj
Herre 2 vs Hvidovre VK.2
Turneringskamp
Sundbyhal 2 - 14:00